| Doηηa a întrebat:

Este cineva pe aici care a citit o carte de 285 de pagini într-o zi?

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dar tu de ce întrebi?
Se pot citi și 300 de pagini (150 de file).
Pa, pa.

| corolav a răspuns:

Depinde şi de formatul paginii.
Dacă formatul este A4 sau "academic" e mai greu dar nu imposibil.
Dacă formatul este A5 sau A6 se pot citi(teoretic) şi 1000de pagini, în 24 de ore ( adică, aproximativ 40 de pagini pe oră).
Dar, depinde şi de conţinutul cărţii.
Dacă e una de aventuri, poliţistă, se poate citi destul de uşor ( ca să şi pricepi ceva).
Dacă e un curs universitar, o carte de filozofie sau ceva cumva asemănător, e oarecum mai greu.

| OnuOnulică a răspuns:

Nu, e imposibil...desi unii sunt asa de disperati incat incerc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă mi-aș propune lucrul ăsta, pariez că aș reuși să citesc mai mult de 500 zilnic, dar nu vreau, 30-50 zilnic este ok, de obicei, așa citesc eu. Succes!

| Zatharra a răspuns:

Nu chiar, dar aș reuși.

| FoarteTareFrate a răspuns:

Am citit mai mult de 285 de pagini dintr.o carte cu mai multe intr.o zi laughing. De ce?

| DarkJoice a răspuns:

Da, am citi doua arti inntr-o zi fiecare avand 235 pagini. artile erau Fetele Gallagher 1 si 2, respectiv 3 si 4. Cartile erau eidtie de buzunar.

| AndraAlee16 a răspuns:

Da. O sa ti se para ciudat, dar am citit 356. Mi-a placut cartea la nebunie. De dimineata pana seara doar cu ochii in carte am stat

| annddrri a răspuns:

Eu inca nu am reusit din cauza timpului.
Dar o sa incerc din nou.