| TheExpert01 a întrebat:

Dati-mi o carte frumoasa de citit care sa aiba 100 de pagini. funda

5 răspunsuri:
| AnnaAnnne a răspuns:

"Heidi,fetita muntilor" este o carte minunatahappy daca vrei mai citeste "Singur pe lume" sau "Jurnalul unui pusti"

Răspuns utilizator avertizat
| Cris06 a răspuns:

Nu stiu exact de 100 de pagini dar iti recomand
PRINT SI CERSETOR DE MARK TWAIN
CAPITAN LA 15 ANI DE JULES VERNE

Capitan la 15 ani e mult mai mare are vreo 300-400 de pagini dar e foarte frumoasa si interesanta

Print si cersetor e mai mica dar este de asemenea superba pe mine m-a impresionat total... am citit-o in 3 zile nu m-am putut despartii de ea...

| cosmin2000 a răspuns:

Iti recomand cartea,, Minunatele ispravi ale lui Tartarin din Tarascon" de Alphonse Daudet sau gasita sub titlul,, Tartarin din Tarascon" este foarte frumoasa are 100 de pagini. Sper ca te-am ajutat. Funda?

| Englishman18 a răspuns:

Încearcă,,Domnișoara Christina" de Mircea Eliade. Te va ține cu sufletul la gură!