| HM_Siccă_1998 a întrebat:

Este drept sa nu se acorde bursa sociala studentilor care au mai mult de o restanță? De exemplu eu am 2 si am acumulate 21/30 credite, insa nu pot primi bursa pe semestrul 2 deoarece am 2 restante. Ce pot sa rezolv?

1 răspuns:
| Mateiu a răspuns:

1/ Daca asa prevede regulamentul, adica neacordarea ori sistarea burselor sociale pentru studentii care au minimum doua restante, atunci, da, este drept. 2/ Ceea ce poti tu sa faci pentru a *rezolva* situatia care te nemultumeste este sa promovezi examenele restante pentru a putea sa recapeti bursa aceea...