| ionut7 a întrebat:

Este elegant ca elevii unui liceu de elita (colegiul national) sa fumeze in fata liceului?

13 răspunsuri:
| wintage a răspuns:

Peste tot e asa. Nu conteaza ca e de elita sau nu. Si al meu e CN si exista loc special amenajat pentru asa ceva.

| Eღilia62 a răspuns:

Nu conteaza, sunt si ei oameni nu sfinti.Si asa se intampla in toate liceele.

| IMC90 a răspuns:

La cum ai pus intrebarea inclin sa cred ca nu te referi strict numai la tutun laughing dar daca te referi la tutun, e normal si se practica. Si eu fumam imediat ce ieseam de la liceu, si am facut un liceu din Top 10 Bucuresti happy

| danielcretu1980 a răspuns:

E chiar recomandat

| shadovv a răspuns:

Fumatul e o porcarie. Punct.

| Angelique a răspuns:

Pentru ei da! Pentru profesori nu, pentru ca strica calitatea scolii!laughing

| xForSpeedx a răspuns:

Nu este legal sa fumezi in incinta liceeului, DAR noi traim in ROMANIA, si asta e peste tot e la fel, mai ales la LMV Liceul Mihai Viteaazu acolo e ful

| BroascaCuElice a răspuns:

Da

| laurik1315 a răspuns:

Decat sa fumeze in baie (cum se intampla la multe alte licee) asta se intampla peste tot

| Pirkko a răspuns:

Nu. Ar trebui sa li se ofere un fumoar. Ca la cluburile de elita...

| noi3 a răspuns:

N-are treaba.

| Seiran a răspuns:

Şi eu-s la colegiu, da' la noi nu se fumează în faţă. Se fumează în spate.

| floryynnel a răspuns:

E viata lor, daca vor sa si-o distruga, Foarte bine, sunt mari, daca sunt la colegiu inseamna ca nu sunt retardati, au viata lor. Fiecare cu viata sa, nu? Eu pers sunt contra tutunului oriunde, dar e viata lor, lasa-i, ai vrea sa fumeze in clasa? sau langa prof? Cand iesi din incinta scolii( sau curtea scolii cum se mai zice) nu mai ai aceeasi reguli ca la scoala, sa saluti toti profi... asta tine de bun simt si de cei 7 ani de acasa