| Iupeburg a întrebat:

Este grea clasa aVII-a?
Care materii vi s-au parut mai grele?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Condurache_Andreea_1998 a răspuns:

Anul acesta termin a7a si mi s-a parut un an destul de usor.matematica nu ma suparat deloc, chimia s-ar putea sa-ti dea batai de cap.

5 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

În semestrul I s-ar putea să ți se pară mai greu, semestrul II e mai lejer. Mai greu este la matematică. Repet, în semestrul I. În al doilea, trigonometria mi s-a părut simplă și interesantă.

| melena a răspuns:

E putin mai grea, dar daca te pui pe invatat o sa faci fata cu bine. Biologia, matematica, poate si chimia o sa-ti dea ceva batai de cap

| mara67 a răspuns:

Nu e grea deloc... daca ai acumulat informatiile din anii trecuti si daca esti un elev serios si vei invata la fiecare lectie, sa iei totul in serios nu vei avea nici o treaba
o materie noua este chimia ...are legatura si cu matematica - daca iti dai silinta vei intelege di te vei descurca
mult succes la scoala si nu te lasa pe lenevit in vacanta ...nu uita sa iti recapitulezi materia inainte sa inceapa scoala ca si tu sa incepi cu dreptul
funda? puppy dog eyes

| whiteOdrink a răspuns:

Pfai. bucura-te, in generala lucrurile nu sunt atat de grele, nici in a 8a(mai greu e cu testareahappy ) ...la liceu sa iti faci griji! happy