| FuckinShit a întrebat:

Este oare o problema faptul ca adolescentii din ziua de azi nu citesc literatura artistica?

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Oare societeatea este suficient de inteligentă pentru ei?
Pa, pa.

| Laura a răspuns:

O problemă mai mare e faptul că unii se chinuie să pară mai deștepți decât sunt, și că după niște clișee de rahat hotărâți ce e "artistic" și ce nu. Vorba Adei Milea: "citesc cărțile pe care ajung să le citesc și citesc ce citesc, treaba mea ce citesc, citesc"; și chestia asta nu se aplică doar la cărți.

| baiatuucupizzza a răspuns:

Adica Beletristica? Nu se ocupa de nici un fel de literatura daca exista netul...

| Brâncuşi a răspuns:

Depinde firea fiecăruia, până la urmă citesc pentru ei nu pentru popor, patrie dacă nu le place cartea...Eu spun ca nu este o mare problemă dacă nu citeşti, deoarece toate la timpul lor ne vom deştepta şi noi odată!

| ashtray a răspuns:

Este o problema faptul ca adolescentii din ziua de azi nu citesc deloc!

| Hamster999 a răspuns:

NU cred ca nu citesc pentru ca le dau o gramada de teme si in vacante mai ales in vacanta mare le dau multe romane de citit deci eu zic ca nu e o probleme deoarece sunt sigur ca printre alea mai apar si ceva de genu asta

| Hamster999 a răspuns:

NU cred ca nu citesc pentru ca le dau o gramada de teme si in vacante mai ales in vacanta mare le dau multe romane de citit deci eu zic ca nu e o problema
deoarece sunt sigur ca printre alea mai apar si ceva de genu asta