| Trifan_Nicusor_1993 a întrebat:

Este obligatoriu cursul festiv?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă vorbești de facultate și
dacă vorbești de cursul de final, (dar tu nu ne spui asta, de ce oare?) atunci treaba e cam așa:
o instituție ce se respectă va organiza așa ceva obligatoriu (cireașa de pe tort) iar un individ care nu vrea să guste cireașa aia, rămâne acasă

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce înseamnă să fie obligatoriu? Nu am auzit pe nimeni cineva să fi obligat pe cineva să participe în mod obligatoriu la cursul festiv. Cei ce participă la această ceremonie festivă, căci este o sărbătoare a celor care au terminat un ciclu de învățare, să își consume acolo emoțiile, să facă fotografii împreună care le vor aminti peste ani de o perioadă frumoasă. Nu te obligă nimeni să participi. Cei care te simpatizează îți vor simți lipsa.

| Andreeush a răspuns:

Nu este obligatoriu.