| Jo2004 a întrebat:

Eu as verea să mă mut la alt liceu, dar am practica până pe 19 și doar atunci o sa am mediile încheiate, este necesar sa am mediile încheiate că sa depun o cerere de transfer acum sau este prea târziu dacă o fac după 19 iulie?
Mulțumesc

Răspuns Câştigător
| AC4S4 a răspuns:

Transferurile se fac prin August-Septembrie. Poti depune cererea si atunci, de fapt chiar atunci ar fi indicat sa o depui. Nu in iunie-iulie, ci in august.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Trebuie să ai mediile încheiate.

| Gabriela2106 a răspuns:

Pentru a te transfera la un alt liceu trebuie sa ai acordul de principiu al liceului la care vrei sa te muti. Deci mergi intai si vorbeste cu directorul/directorul adjunct al acestuia. Transferul se poate face in august-septembrie.