| 6Anonim9 a întrebat:

Daca vreau sa ma transfer la un alt liceu, dar eu depun cererea de transfer mai tarziu decat altii care au totusi media generala mai mica decat mine, eu intru inaintea lor sau au prioritate pentru ca au fost primii? Problema e ca eu am practica pana in 15 iulie. Funda! big grinwinking

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cererile de transfer se aproba de CA al liceului de transfer si acum nu cred ca mai sunt sedinte, cadrele didactice sunt si ele in concediile de odihna.
De regula cerereile depuse in vacanta de vara se discuta in prima sedinta de CA anterioara inceperii noului an scolar, undeva pe la inceputul lunii septembrie, asa ca vor fi discutate toate in acelasi CA.
Daca toti care au depus cereri indeplinesc conditiile de transfer atunci este probabil sa fie alesi cei cu media mai mare si care n-au avut probleme disciplinare, dar ramane la latitudinea CA pe care le aproba.