| gabyeuro a întrebat:

Eu sunt in clasa a VIII-a si am niste licee alese dar nuh ce profil, voi ce-mi sugerati? mecanic auto, tehnician auto, tehnician gastronomic, filologie sau stiinte ale naturii?

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Opreste-te la stiinte ale naturii.

| 50cent50 a răspuns:

Filologie amice.De ce? Pentru ca din clasa a 11-a nu mai faci fizica matematica chimie bio etcwinking. Nu dai bacu la MATE

| lapadatgeorge a răspuns:

Daca te atrage partea tehnica alege mecanic/tehnician auto. Daca stii ca iti plac limbile si ai avea succes in jurnalism intra pe filo. Daca vrei sa devi doctor mergi pe stiinte ale naturii, dar in acest caz stiinte ale naturii este cel mai benefic. Dupa el poti merge la orice facultate! big grin

| Emanuel_Sirbu_1990 a răspuns:

Daca iti place matematica si fizica du-te pe profil de mate info sau tehnic, daca nu alege altceva.