| SilentStrike a întrebat:

EVALUAREA NATIONALA 2012, SUBORDONATELE

Semnati petitia asta daca vreti sa fie punctate ambele raspunsuri la exercitiul cu subordonatele.

http://www.petitieonline.com/......iunie_2012

Răspuns Câştigător
| LittleMissCupcake a răspuns:

Ha ha. Tu crezi ca ne intereseaza pe noi parerea voastra? Eu am avut mereu media 10 la romana si nu am gresit nimic la examen in afara de acest exercitiu (care dupa parerea mea era corect). Si nu ne poti spune tu noua ca nu am invatat, da? Ieri am plans toata ziua diin cauza acestiu exercitiu. Daca nici macar profesorii de limba romana nu stiu sigur ce este, ce asteptari pot ei avea din partea elevilor? Si ma deranjeaza cumplit sa vad cum voi,, va tot bagati nasul unde nu va fierbe oala''. Si de ce crezi tu ca noi cei care am scris predicativa ascultam manele si ca nu am invatat? Urasc manelele, mi se face rau cand le aud.

4 răspunsuri:
| miss0riginality a răspuns:

... o prostie acest barem ..nu are cum sa fie subiectiva.ce naiba vorbiti romaneste nu jena este dificultatea rasfoirii ci corect este dificultatea rasfoirii este jenanta adica predicativa

| danny2oo932 a răspuns:

Intrebarile de la examen au un singur raspuns. Daca lumea e proasta si nu si-a invatat pentru examen nu e nevoie de nici o petitie pentru a modifica raspunsul unei intrebari. Baremul s-a afisat deja si acolo poti vedea rezultatul bun pe care de altfel l-am ales personal. Nu semnez nimic. data viitoare poate lasati manelele si prostiile si invatati pentru examen. O data luata o decizie, aceasta nu se poate schimba, deci in nici un caz nu se va schimba raspunsul intrebarii. Bafta la strans semnaturi. dar nu vei putea schimba acest lucru. happy

| Deniiidk a răspuns (pentru LittleMissCupcake):

Si eu am scris predicativa si nu ascult manele, si pentru cultura lor generala logic este raspunsul cu predicativa asa ca iti dau dreptate.

| LittleMissCupcake a răspuns (pentru danny2oo932):

Ha ha. Tu crezi ca ne intereseaza pe noi parerea voastra? Eu am avut mereu media 10 la romana si nu am gresit nimic la examen in afara de acest exercitiu (care dupa parerea mea era corect). Si nu ne poti spune tu noua ca nu am invatat, da? Ieri am plans toata ziua diin cauza acestiu exercitiu. Daca nici macar profesorii de limba romana nu stiu sigur ce este, ce asteptari pot ei avea din partea elevilor? Si ma deranjeaza cumplit sa vad cum voi,, va tot bagati nasul unde nu va fierbe oala''. Si de ce crezi tu ca noi cei care am scris predicativa ascultam manele si ca nu am invatat? Urasc manelele, mi se face rau cand le aud.

| Lupoi_Gabriela_1973 a răspuns:

Ce fel de oameni sunt cei care fac aceste subiecte? Frustrati care uita la ce nivel trebuie sa le adapteze si vor sa arate cat ii duce pe ei capul? Sustin aceasta petitie si nu pentru ca sunt subiectiva ci pentru ca ne cam batem jocsad