| Vernusio a întrebat:

Exista facultati care sa te primeasca fara bac?

11 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista nici o facultate unde sa poti fi admis fara diploma de bacalaureat, le este interzis aceasta. Doar la scoli postliceale poti fi admis fara diploma de bacalaureat.

| RoCkKiD a răspuns:

Au fost cateva la un moment-dat, dar nu te inscriau la facultate. Practic te inscriau si un an te pregateau pentru Bac iar dupa ce il luai incepeai efectiv facultatea. Legea educatiei le interzice sa inmatriculeze studenti fara diploma de Bac.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu

| Goete a răspuns (pentru N0xEterniS):

Invatamantul romanesc a ajuns o rusine, vad ca ceea ce inereseaza e plata taxelor

| Andersen2k18 a răspuns:

Doar facultatile private.

| suntserios a răspuns (pentru Andersen2k18):

Ce facultati private primesc fara diploma de bac?

| Andersen2k18 a răspuns (pentru suntserios):

Sunt cateva; dar cu conditia ca in timpul anului, sa ia bacul si dupa se pot inscrie in ciclul universitar normal.

| BlankWhite a răspuns:

Nu

| Conii25 a răspuns:

Postlicealele si facultatile private.

| Maria39popescu a răspuns:

Postlicealele te primesc fara diploma sau o facultate privata unde taxa e destul de mare