| blueangel99 a întrebat:

Exista pe aici elevi care au participat la olimpiade la fazele nationale? Daca da, la ce disciplina si cum ati invatat(cat de detaliat se poate)?

2 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Buna, nu sunt eu dar am avut o colega care a luat locul 1 pe tara la olimpiada de franceza.
Pai citea intr-o luna cam 3 carti si mai multe de franceza, de fapt nu cati, romane, o ajuta si profesoara de franceza unde nu a inteles, o lua de la anumite ore ca sa invete. Isi dedica fiecare minut din fiecare zi limbii franceze. Si uite asa, cu vointa a ajung locul 1 la olimpiada, faza nationala.

| Ellie01 a răspuns:

Am fost anul trecut la biologie.Pentru proba teoretica am citit teoria din toate manualele de care am reusit sa fac rost, iar pentru proba practica am facut la scoala disectie pe globul ocular, pe maduva spinarii si pe encefal de vita, am observat actiunea digestiva a salivei pe solutia de amidon preparat si am observat actiunea bilei asupra lipidelor.