| Picipuu a întrebat:

Exista ținută obligatorie la probele scrise pentru bacalaureat? Dacă nu, pot sa vin în şalvari?

4 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Nu exista o tinuta anume pe care trebuie sa o ai dar avand in vedere ca intri intr-o institutie de cultura, publica, in fata unor profesori trebuie sa fii imbracat decent deci nu ca la piata sau plaja.O tinuta office, decenta, merge mai bine.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Obligatorie nu, dar totusi te duci decent la un examen la care vorbesti in fata unei comisii nu?

| Andersen2k18 a răspuns:

Nu poti veni oricum la bac, pentru ca vei fii in fata unei comisii. Si te poate da afara, din sala de examen, in cazul in care nu esti imbracat/imbracata decent.

| MedionTcO a răspuns:

Nu este o tinuta obligatorie. Totusi cat de cat decenta.