| Bogdan198B a întrebat:

Exista vreun basm cult in care personajul negativ sa castige? Daca este spuneti-mi si mie unul.

Răspuns Câştigător
| unangeaveccoeurcasse a răspuns:

Există unul singur în care personajul principal moare la final-tinereţe fără bătrâneţe, şi viaţă fără de moarte de petre ispirescu

4 răspunsuri:
| Pricked a răspuns:

În basm, aspectul ăsta este concret; binele învinge întotdeauna răul.

| Dariusuu a răspuns:

Ai citit trăsăturile basmului?

O trăsătură spune clar că mereu învinge binele de aceea se numește basm.

O zi frumoasă Bogdan.

| yonutzulvl a răspuns:

Nu exista nici un basm... dacar ar exista nu sar mai numi basm....pentru ca basmult are la baza batalia dintre doua mari puteri binele si raul si se termina cu infrangerea raului

| Mariaioana16 a răspuns:

Nu exista, in basme binele invinge mereu.