| anonim_4396 a întrebat:

Există vreun canal unde se difuzează operă la televizor? Am încercat să caut, dar fără roade.

Răspuns Câştigător
| RareşTPUro a răspuns:

Pe Mezzo se difuzeaza. Dar in general dupa ora 1:00(nu 13) auzeam mereu.

9 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

De ce nu intri pe you tube?
Găsești toate operele posibile, cu interpreți celebri și în diferite distribuții.

| Aberdeen a răspuns (pentru corolav):

Oh, știu asta, dar ar fi mai la îndemână televizorul în unele seri. Nu sunt fanatică cu opera, dar câteodată mi-ar plăcea s-o mai ascult. Înțelegi?

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mezzo uneori.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da este mezzo au toată ziua program cu muzică, găsesti si operă sau mzica simfonică. Dar ce cultă esti dragălaughing

| Aberdeen a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

M-a influențat o emisiune aseară laughing

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Parca pe TVR 2 sau 3 bagau... doar sa cand schimbam canalele am observat big grin

| Aberdeen a răspuns (pentru DoarBogdan):

Da, parcă și eu găsisem odată pe TVR 2... Mersi pentru răspuns!

| DoarBogdan a răspuns (pentru Aberdeen):

As fi vrut sa te ajut mai mult big grin

| ZzZiasmizZz a răspuns:

Da...eu mai dau din greseala pe ele..cand aud opera simt ca mor..mai bine ascult manele