| Alex_Rákóczi_1999 a întrebat:

Facultatea Babes bolyai cluj vs Nord Baia mare, mate info.

Buna TPU, am terminat liceul si doresc sa intru la o facultate de info, aceasta fiindumi pasiunea! Insa ma tem ca va fi prea greu la cluj, si nu stiu daca se invata bazele informaticii(stiu sa codez cat de cat insa din hobby), sau se face informatica from the ground up? Multumesc in avans pentru raspuns.

Răspuns Câştigător
| zăGhost a răspuns:

Am inteles ca se ia de la inceput informatica la Cluj, dar n-as putea sa garantez.

2 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Cluj bineinteles. Ce sa faci cu cea de la Baia Mare? Babes Bolyai este una dintre cele mai de prestigiu universitati din tara.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nici nu cred ca are rost comparatia. Universitatea de la cluj e in top 3 din tara.