| Dreddd a întrebat:

Faptul ca am nota scazuta la purtare la o singura materie imi afecteaza admiterea la liceu? Sunt disperat va rogcrying

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista așa ceva... Nota scăzută la purtare la o materie.

| sierra1 a răspuns:

Da' ce păcatele noastre ai făcut?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nota de la purtare se discută în consiliul profesoral, la sfârșitul semestrului. Ceea ce scriu profesorii în catalog sunt doar mențiuni. Dacă în acel consiliu nu își mențin părerea pentru scăderea notei la purtare a elevului respectiv, aceasta nu va fi scăzută.
Iar în caz că va fi scăzută (la 9, 8 sau cât stabilesc ei), aceasta va influența media generală la fel ca un alt obiect.
Deci dacă vei avea 9 la purtare, nu va fi o tragedie. E ca și cum ai avea 9 la fizică sau istorie.

| Smolbean a răspuns:

Nu poți sa ai nota scăzută la purtare la anumite materii.
Purtarea e per total.
Daca afectează, probabil la media generala, în rest, nu cred