| georgianacas a întrebat:

Fetele rad de mine daca ma imbrac cu fusta lunga... is cls a5a.
M-e nu-mi plac fustele scurte nici mini (deoarece ele poarta fuste scurte, eu nu vreau) dar ele imi zic baba... dar mi imi place, pentru ca nu sunt nici grasa nici slaba. CE SA FAC?

Răspuns Câştigător
eileen
| eileen a răspuns:

La varsta ta stiu ca este foarte importanta impresia celorlalti si e normal. Insa, nu trebuie sa te afecteze atat de mult, trebuie sa aiba o limita si apoi, tu trebuie sa te simti bine cum te imbraci pentru ca nu o faci pentru cei din jur. Iti spun din propria experienta ca fetele, mai ales cele din generala, sunt rele, nu te interesa prea mult de ce spun. Oricum te-ai imbraca tot ar arata cu degetul, asta este natura umana sa ironizeze si sa se creada superioara fata de altii. Insa, iti inteleg si dorinta de a fi integrata in jur, sa socializezi cu colegele tale, sa fii populara. Si eu eram slaba cand eram in scoala generala, nu puteam sa port fuste scurte desi mi-as fi dorit enorm, dar sa stii ca intelepciunea ta nu sta intr-o fusta, fii fata cuminte, desteapta, invata bine si ai sa ajungi departe. Acum, ca si sfat, daca iti plac fustele lungi, sa stii ca sunt la moda anul asta, cauta ceva care sa te avantajeze, spre exemplu: o fusta lunga, dreapta, vaporoasa, colorata, asortata cu o camasuta si o curea lata pe talie, o geaca mai scurta, vei arata extrem de chic. Sau, poti purta si fuste peste genunchi, foarte largi, in pliuri, sunt sigura ca te vor avantaja, asortate cu tricouri animate si o vesta de blugi sau orice alt material. Ideea e sa stii cum sa te asortezi si sa te adaptezi la fustele lungiwinking

33 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar daca ai o virsta frageda e bine sa stii ce vrei in viata. Daca ai hotarit sa ramii o enigma pentru ceilalti atunci fa-o caci prea putine fete se mai gindesc la a fi femei in adevaratul sens al cuvintului. Daca nu esti nici grasa nici slaba ai un motiv in plus sa porti fuste lungi. Cu cit se vede mai putin din corp cu atit esti mai provocativa si mai feminina. Fetele din ziua de azi au uitat ce inseamna sa fii femeie si feminina. Ele cred ca daca isi arata totul e fan, dar e complet gresit. Sunt ca o carte fara coperti pe care toti ochii le citesc vazindu-le continutul iar la maturitate sunt niste carti uzate pe care nici un baiat nu le-ar vrea de sotie. Asa ca bine faci! Poarta fuste lungi si fii greu de descoperit. Bravo tie! Nu te lasa corupta! Fii feminista pina la capat.

| XxAndreiMasterxX a răspuns:

Stiu eu un film baba spune-le sa vizioneze si apoi sa zica la fel vorba despre o fata cv mai mare 14 ani care la fel ca tine toti ii spuneau baba pana cand... afla singurawinking

| lovelovelove a răspuns:

Mie imi plac toate felurile de fuste si lungi si scurte dar cele lungi is mai dragute big grin

| regina_1895 a răspuns:

Nu fa nimic daca u asa te simti bine imbracata asa e viata ta si fi mandra pentru ca altele care rad de tine poate mai mult de ciuda sau de invidie, sa stii ca si eu cand eram la scoala imi placea sa imi fac parul in diferite coafuri, radeau dar eu ma mandream.asa ca nu le lasa sa te imbrace ele imbracate tu cum doresti cum te simti bine si fi mandra!