| Stefania_Calnuschi_1995 a întrebat:

Filmul "o scrisoare pierduta" e acelasi lucru cu cartea "o scrisoare pierduta" de caragiale sau sunt modificate cateva lucruri?

Răspuns Câştigător
| AnneღU a răspuns:

Poi cartea este mult mai detaliata dupa parerea mea. Si in film sunt modificate unele lucruri, replici etc.

1 răspuns:
| puscahoreangaion a răspuns:

Dupa parerea mea CARAGIALE a scris piesa de teatru IN 1883 care mai apoi a fost transpusa pe pelicula in 1953 de SICA ALEXANDRESCU
de mofificari ce sa spun citeste mai intai piesa si pe urma urmareste pelicula! bafta