| PVAAVU a întrebat:

Funda! Am vazut intr-o librarie o carte numita "Tara zapezilor" de Yasunari Kawabata.Cum vi s-a parut voua, celor care ati citit-o? E buna? Merita citita?

1 răspuns:
| Kaℓi a răspuns:

Nu am citit-o, dar am citit "Frumusete si intristare" si "O mie de cocori". Daca e la fel de buna, merita citita.
Kawabata are un stil trist si atipic, daca te hotarasti sa-l citesti, pregateste-te pentru o senzatie de nod in gat si de constientizare a vidului, neputintei si inutilitatii.
Mie mi-a placut, imi plac scriitori japonezi sinucigasi.