| anonim_4396 a întrebat:

Funda! As dori cateva filme care ma pot ajuta la Bac - geografie. Descriere munti ceva... E mult de invatat. Cum sa învăț la Geografie e multa materie pentru mine, nu stiu mai nimic. Mai sunt cateva luni sumt ca nu mai am timp vine si simularea ce fac? Țările orașele și asa le stiu pe de rost dar materia in sine imi lipsesc enorm de multe informatii ajutor va rog sad

Răspuns Câştigător
| VreauSăIauBACul a răspuns:

Să știi că nu e deloc foarte multă materie. Eu am luat 10 la geografie, învățând de pe niște materiale (făcute de mine) de nici 30 de pagini. Trebuie să știi foarte bine harta și să ai și ceva logică. Știind harta, mi-a fost suficient să trec prin acele materiale în ziua dinaintea examenului.
Găsești materialele aici: https://www.facebook.com/VreauSaIauBACul/

2 răspunsuri:
| Lostlyric a răspuns:

Pe langa ce inveti, incearca sa te uiti si la documentare. Iti recomand seria Planet Earth.

| billyșorr a răspuns:

Si eu dau bacul la geografie anul asta, deci stiu ce zici. Materia nu e multă si chiar se învăță repede, usor.
Sunt o mulțime de jocuri pe google, scrie "jocuri geografie" sau ceva de genu'