| FaraIdeiDeNume a întrebat:

Funda! Ce inseamna :"This is my last resort"?

Răspuns Câştigător
| Krauser a răspuns:

Cand am vazut intrebarea asta ascultam melodia papa roach-last resort(are versul asta "this is my last resort") inseamna "aceasta este ultima mea resursa".

| FaraIdeiDeNume explică (pentru Krauser):

Si eu de acolo am luat versul laughing

11 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

„Aceasta este ultima mea soluție/resursă". E bine sigur pentru că știu limba aproape de nivel nativ. Unii zic casă pentru că resort înseamnă și stațiune. Gen Bran sau Păltiniș. Știu ei ceva dar nu știu exact ce. De obicei trebuie să te uiți în context să afli ce sens e până la urmă dar aici nu e cazul pentru că ce ai dat tu de tradus este o expresie.

| veronica3513 a răspuns:

Aceasta este ultima mea staţiune

| sloan30bianca a răspuns:

Aceasta este ultima mea resursa.

| Scikofit a răspuns:

Asta e ultima mea statie laughing pls funda?

| BiancaGeorgya a răspuns:

Acesta este ultima mea casa.

| Biencutsaaa a răspuns:

Inseamna Aceasta este ultima mea statiune. Crede-ma e corect si daca nu crezi cauta intr-un dictionar astept funda plzbatting eyelashes

| The0nly a răspuns:

Are mai multe intelesuri:Acasta este ultima mea recurgere, afluenta, resursa.Are multe intelesuri.

| The0nly a răspuns:

Are mai multe intelesuri:acesta este ultima mea recurgere,afluenta, resursa, sprijin.Are multe intelesuri.

| thebosing a răspuns:

Aceasta este ultima mea staţiune big grin

| VintageGeisha a răspuns:

Moama ce rasp sa morlaughing))asta e ultimna mea mea casalaughing))))))))))))))) crede-ma ca e corect asta e ultima mea resursa...