| Alex_Eddy_1995 a întrebat:

Funda! Hei TPU ce parere aveti despre liceele de mecanica? Nu prea stiu cine stie ce despre ele...Adica ce materii se fac? Nu vreau liceu "profesional" liceu normal dar cu profil mecanic. Adica ce parere aveti despre ele? Ce materii se fac in cei 4 ani si mai multe....Si cateva detalii si despre facultatea de mecanica (cele din strainatate) ce poti iesii de acolo si mai multe detalii. Cel mai detaliat raspuns are Funda!

2 răspunsuri:
| Maximilianpaco97 a răspuns:

Eu sunt la un liceu ca asta, dar nu la profilu' acesta de mecanica.Pai se fac materiile de baza: romana,mate,engleza,franceza, chimie, istorie, fizica si anumite materii care sunt speciale pentru mecanica, dupa un an o sa poti practica ce inveti. Bafta!