| anonim_4396 a întrebat:

FUNDA! ma puteti ajuta va rog frumos

Stiu ca acesta nu este un site pentru teme si asa... dar imi puteti spune la ce se refera Fascismul Extern? adica nu e Fascismul Italia trebuie sa fac un proiect cu asta. va rog

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu avem de unde sa stim la ce se refera tema ta, citeste bine de tot lectia din carte, notitele luate in timpul orei si aminteste-ti explicatiile profesorului privind realizarea temei. Sunt convinsa ca in timpul orei a spus suficiente lucruri ca sa iti poti realiza tema, trebuie doar sa fi fost suficient de atent incat sa nu iti fi scapat vreunul.

1 răspuns:
| minrest a răspuns:

Fascismul este o ideologie politica si un mod de organizare a statului. Asa ca nu exista ''fascism extern'', dar cum am intalnit multe exprimari gresite, imi dau seama ce incerci sa spui. Fascismul in alte tari decat Italia.