| FaraIdeiDeNume a întrebat:

Funda! Maine este Olimpiada De Limba Romana, faza judeteana. Eu sunt clasa a VI a si stiu sa fac demonstratie la urmatoarele : Genul : liric si epic, naratiune si descriere, fabula, pastelul, raportul dintre realitate si fictiune, elementele de versificatie. Mai exista si alte demonstratii pe text pe care ar trebui sa le stiu?

14 răspunsuri:
| SimonaCristina a răspuns:

Nu cred, bafta maine la olimpiada! Sa iei 10!

| FaraIdeiDeNume explică (pentru SimonaCristina):

Dar olimpiada a fost azi, si scorul maxim este de 120 laughing. Dar oricum mersi mult, stiu exact ce-ai vrut sa spuiwinking! >big grin

| SimonaCristina a răspuns (pentru FaraIdeiDeNume):

laughing FUNDA? Please, sa mai am si eulaughing

| Patricia13BlackCat a răspuns:

Nu, atata este tot.

| FaraIdeiDeNume explică (pentru Patricia13BlackCat):

Atat doar... happy Pai, din moment ce sti presupun ca si tu mergi, deci bafta mainewinking. >big grin

| Patricia13BlackCat a răspuns (pentru FaraIdeiDeNume):

Mi-a zis o fata dintr-a 6-a

| FaraIdeiDeNume explică (pentru Patricia13BlackCat):

Aaaa. Pai oricum iti multumesc ca te-ai decis sa ma ajutiwinking!

| Sofia505 a răspuns:

La clasa a VI-a nu da fabula...

| Sofia505 a răspuns (pentru Sofia505):

Cel putin asa stiu eu...

| FaraIdeiDeNume explică (pentru Sofia505):

Nu, nu da, nici fabula nici pastelul, sunt sanse minuscule, inexistente aproape, dar eu am facut pregatire cu cei de a 7 a si mi-a dat si mie in caz de ceva happy

| Sofia505 a răspuns (pentru FaraIdeiDeNume):

Si eu la fel si am primit si nuvela si romanul, dar la pastel sunt sanse foarte mari sa-ti dea ca se face la clasa...

| Sofia505 a răspuns (pentru Sofia505):

Nuvela si imnul**, nu romanul big grin

| FaraIdeiDeNume explică (pentru Sofia505):

Pastelul. hmmm. noi nu l-am facut la clasa, dar il stiu. Dar cum adica nuvela si imnul? Imi poti spune mai multe despre asta?

| Sofia505 a răspuns:

Oricum...gasesti pe internet tot ce ai nevoie. Succes! big grin