| Ale_Alexandra_1998_2evG a întrebat:

FUNDAA! Poti sa intri la buget la facultate fara examen de admitere daca ai premiu la olimpiada nationala in ultimii doi ani din liceu? Ma intereseaza facultatea de psihologie din Bucuresti.

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, se poate!

"Probe de concurs - studii universitare de licență, sesiunea iulie 2015 :

Pot fi admiși fără examen de admitere la studii universitare de licenţă 2015, olimpicii care au obţinut locul I, II sau III la olimpiada naţională." - SURSA :
http://fpse.unibuc.ro/admitere/studii-de-licenta/probe-de-concurs

Toate cele bune!