| anonim_4396 a întrebat:

Fundaa. Vreau sa dau la facultatea de medicina, Cluj. Stiti cumva ce manual se cere pentru admitere 2017 la biologie?

Răspuns Câştigător
| Ara997 a răspuns:

Http://www.umfcluj.ro/......505-BT.pdf
parcurge atent si labibliografie ai sa vei cemanuale se cer
vezi ca au o carte de teste caretrebuie facuta

| anonim_4396 explică (pentru Ara997):

Mersi mult!happy

| Ara997 a răspuns (pentru anonim_4396):

Succes.
vezi ca la cluj nu conteaza media de bac.
nota de admitere e data exclusiv de nota examenului.
cartea lor de teste trebuie sa o parcurgi cam de 3 ori pana la ex.
(iti spun si eu din auzite de la cei care au luat la cluj la umf )

| anonim_4396 explică (pentru Ara997):

Mersi foarte mult de explicatii! Chiar aveam nevoie! Vreau sa iti cer o opinie. Ca facultate de medicina, care crezi ca e mai buna dintre cea de la Iasi si Cluj?

| Ara997 a răspuns (pentru anonim_4396):

La Iasi se intra cu mdie mare + 20% bac. facultatea era buna dar s-au stricat treburile examene cumparate,araboi care fac legea, profi care iau spaga, fi de doctori care raman asistenti desinu au luat rezidentiatul. clujul a fost pe timpul lui ceasca net superior iasului la capitolul scoala de medicina, nu stiu ce mai e astazi.
avantajul admiterii lac luj ar fi ca nu depinzi de medie bac.
dezav., clujul este mai un oras mai scump decat iasul.
aici tu hotarasti, mai conteaza si zona din care esti.
daca esti din ardeal, nu-l parasi! intelegi tu.
pana la urma daca iei, e bine si Iasi, si cluj - tu decizi