| BloodyBlade a întrebat:

Fundita! Buna TPU! Vecina mea m-a rugat sa postez aceasta intrebare deci va rog s-o lamuriti. daca verisioara ei trece acum in clasa a 7a ea va da examene(la romana si matematica)sau va da testul pisa sau eu stiu altceva? scuzati categoria dar e cea mai vizitatapuppy dog eyes

5 răspunsuri:
| AndreeaBz a răspuns:

Ce sa faca?! de ce ar da ceva? straight face
Eu stiam ca examene, evaluari cum se mai numesc ele se dau in a 4a, in a 8a... ce treaba are a 7a?

| andr33utza12 a răspuns:

Daca trece in a saptea ce examene sa dea? nu da examene probabil ca da la inceputul anului testele alea predictive ca asa e normal si la fiecare sfarfit de semestru da 3 teze la romana mate si istorie sau geografie. sper ca am fost de ajutor :*

| BloodyBlade explică (pentru andr33utza12):

Da ea trece in a7a dar cand va fi intr-a 8a ma refer(scuzati-mi exprimarea)

| BluishAngel a răspuns (pentru BloodyBlade):

Se vor da tot evaluari nationale(examene) la romana si matematica.Normal asa ar trebui daca nu se schimba ceva de la minister si mai apar nu stiu ce minuni big grin.

| andr33utza12 a răspuns (pentru BloodyBlade):

La fel singura schimbare e cand trece in a noua. la sfarsitul clasei a opta va da evaluarea aia la mate si romana nimic alt ceva