| Beibii a întrebat:

Fundita. creteti ca o persoana poate face parte din grupul social primar si din grupul social secundar, sau din mai multe grupuri sociale in acelasi timp? daca da, explicati happy

Răspuns Câştigător
| Daria a răspuns:

Normal ca poate face parte din mai multe grupuri.In primul rand face parte din grupul primar(familia) si grupurile secundare, cum ar fi colegii, pritenii, vecinii.
Sper ca ai inteles:*

1 răspuns:
| ROXANA_5279 a răspuns:

Sigur ca da.O persoana face parte mai intai din grupul familiei si mai tarziu face parte si din alte grupuri cum ar fi:grupul scolar, gupul de joaca, grupul religios etc.