| ManeaMihai2 a întrebat:

Hai!
Am 14 ani si am dat la liceul militar. (Din pacate am picat proba scrisa).
Stie cineva daca am voie sa ma transfer la un liceu militar in a 10 a? (fara sa am un parinte in cadrul armatei)

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Liceele militare nu sunt ca liceele normale, acolo nu se accepta transferuri.

Vei avea o alta sansa dupa terminarea liceului (si luarea BAC-ului), sa mergi la o Academie Militara, dar asta inseamna sa iei scoala in serios acym, sa pui mana sa inveti pe rupte, ca sa ai sanse sigure, sa intri la o Academie Militara.

PS Nu are nici o importanta daca ai parinti in cadrul armatei sau nu! Asta nu ajuta si nu favorizeaza pe nimeni, niciodata!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu poți.