| goblinuldansatordincalcaie a întrebat:

Heeei TPU, am de facut un eseu la engleza in care sa argumentez daca sunt de acod cu un citat, gen ca la bac cu structura si chestii. Chestia e ca nu prea stiu ce sa scriu pe tema citatului. Daca aveti idei ce sa scriu m-ar ajuta. Ideile sa fie in romana. Citatul e scris de J.K.ROWLING : "Destiny is often a name given in retrospect to choices that had dramatic consequences ". In romana tradus ar fi cam asa : "Destinul este de obicei un nume dat retrospectiv unor alegeri care au avut o consecinta dramatica". Deci, ce am eu nevoie ar fi niște idei laughing) Mersii.

1 răspuns:
| sabin89 a răspuns:

Păi nu cam asta se întâmplă în viaţă? Aleg ceva ce nu trebuie şi apoi mă plâng că asta mi-a fost soarta. happy