| VldB a întrebat:

Heei! Care sunt cele mai importante lucruri pe care trebuie sa le stii la teza la romana/clasa 7?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sinonime/antonime
Modul de formare a cuvintelor x și y ( derivare,compunere,conversiune)
Partile de vorbire,cazurile, functiile sintactice ( ai grijă la toate)
Să formezi enunțuri în care cuvântul „z" să îndeplinească funcția sintactică de...
Caracterizare, argumentare gen epic, liric, depinde ce vrea profesorul. Succes la teză!

3 răspunsuri:
| zuzyduzy123 a răspuns:

Trebuie sa stii de partile de vb si prop
sa argumentezi operele si chesti generale