| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa ma transfer la alt profil, in acelasi liceu la terminarea anului scolar.Mai exact, de la matematica-informatica la stiinte ale naturii.Ma intreb cum trebuie sa procedez? Cand trebuie sa depun cererea de transfer? Trebuie sa dau vreo diferenta? Ar fi vreun motiv sa nu mi-o accepte? Si cum trebuie formulata cererea mai exact? Care sunt regulile de transfer?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

- cerere la secrtariat
- in vacanță
- nu
- locuri lipsă
- bla bla bla
- știe școala

| Zorn a răspuns:

O sa iti spun cum se procedeaza la liceul meu. Scrii o cerere, te duci la secretariat si o depui (sau poti sa te duci direct la secretariat si iti explica ei cum trebuie redactata cererea), cererea urmeaza apoi sa fie aprobata sau respinsa de catre director. Depinde de numarul de elevi care sunt deja in clasa respectiva, dar stiu ca mai depindea si de ultima medie din clasa (media ta sa fie mai mare sau cel putin egala cu aceasta). Se dau diferente doar daca la profilul respectiv exista materii pe care tu nu le-ai facut la mate-info.

| Jackpot2 a răspuns:

Suna mâine la secretariatul liceului și vezi tu ulterior