| georgianaa75 a întrebat:

Heeiiii! Sunt in clasa a 9-a la stiinte ale naturii si as vrea sa ma transfer din semestrul al 2-lea la un liceu de arte pe arte plastice.
Liceul respectiv are si profilul filologie.
Pot sa ma transfer direct la arte plastice (arhitectura)? Daca da, la ce trebuie sa dau diferente? Trebuie sa dau si o proba la desen sau ceva de genul?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur te poti transfera.
Suna la ei la liceu, e cel mai sigur. Fiecare liceu poate avea regulament diferit.

| RainbowD a răspuns:

Salut. Da te poti transfera, dar cererea de transfer trebuie acceptata de ambele licee. Diferentele se dau doar la materile de specialitate. De preferat ar fi sa vorbesti la secretariatul liceului la care doresti sa te transferi, ei vor fi in masura sa iti dea mai multe informatii. Spor!