| bagialex a întrebat:

Hei! Am și eu o întrebare legata se BAC. La trasaturile genului dramatic am scris:prezenta didascaliilor "exemple din text"
Şi prezenta scenelor "ScenalV"
credeți ca o sa iau punctaj maxim?happy

2 răspunsuri:
| NoSmile a răspuns:

Buna!
Eu am scris ''Opera data catre analiza apartine genului dramatic deoarece este structurata in scene, acte si tablouri pentru a fi pusa in scena. Modul predominat de expunere este dialogul. Se remarca prezenta didascaliilor care ajuta la caracterizarea personajelor'' Plus exemple.

| Omori a răspuns:

Si eu tot pe-astea le-am scris.Prima sigur e buna. Teoretic si a doua e buna pentru ca piesele sunt organizate in acte, scene etc., iar pe cine am mai intrebat a avut aceeasi parere.
Numai sa nu se trezeasca vreunul sa spuna ca "ScenaIV" nu face parte din text.Ar fi chiar amuzant.