| Cristinuș24 a întrebat:

Hei, am intrat la un liceu cu profil uman, filologie. Puteti sa-mi spuneti ce materii se fac si la ce o sa dau bacul?

Răspuns Câştigător
| CVane a răspuns:

Bac-ul o sa il dai la romana,istorie si geografie/logica/economie/psihologie(aici alegi) dar de preferat e geografia.

Ca materii o sa faci multa romana, engleza, istorie, franceza, geografie. Alte materii care o sa faci sunt psihologie,muzica,religie,tic,sport,logica,latina, lit. universala.

Primii 2 ani daca nu ma insel o sa faci si matematica, fizica,

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Pînă la BAC mai ai patru ani. Precis până atunci, se schimbă ceva. Mai bine distrează-te, e vacanță!

| PsyhoChild a răspuns:

Cati ani ai? Cum ai intrat la un liceu daca repartizarea se face pe 9 iulie...

| AleexisViol3t a răspuns:

Explica-mi...cum ai intrat la liceu când abia s-au afisat rezultatele de la examen?laughing sa nu mai spun si ca admiterea se afiseaza abia pe 9 iulie.