| ChicaIdiota a întrebat:

Hei >:.Am o intrebarica.Am tot intrebat ce inseamna cuvantul "nazist" si nu am inteles.Imi explicati si mie.Ca cica daca te prinde ca ai ceva, un semn de nazist te baga la puscarie.Bla bla bla...

4 răspunsuri:
| мαяdυк a răspuns:

Cine te baga la puscarie?laughing)))

| Northern a răspuns:

Deschide cartea de istorie pentru clasa 8 cand se face Al Doilea Razboi Mondial si vezi intelege.

| elizasedai a răspuns:

Nazismul este un regim totalitar creat de catre Adolf Hitler. Nu a fost o perioada prea placuta in timpul nazismului, motiv pentru care acum nu se accepta sa apara semnul acestuia. Pentru mai multe detalii, cauta pe internet.