anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna nazist?

10 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Uite un referat despre nazism!
http://www.e-referate.ro/referate/Nazismul2007-01-31.html

| Klara a răspuns:

Nazist: aparitie extravaganta, colorata, neobisnuita. Nazistul se imbraca de obicei in uniforma sau in camasi colorate cu blugi si pantofi de lac. Nazistul are de regula niste replici penibile si ii place sa danseze, mai ales sirtaki si dans grecesc. Nazistul ideal - Radu Mazare.

| liveincolors a răspuns:

Adept al doctrinei politice al fascismului, aparuta in Germania dupa primul razboi mondial. Gasesti in dex.happy

| jony a răspuns:

Sa nu ma veniti cu intrebari din astea scrieti la Google -"Dictionarul Roman"-si acolo puteti sa aflati orice explicatie a unu-i cuvant.

| englezuc a răspuns:

Parca german!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nazismul este un regin totalitar de extrema dreapta din primul si al doilea razb. mondial infiintat in Germania.Hitler a fost numit presedinte al Germaniei in 1934 si a infiintat nazismul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nazismul este un regim politic totalitar, care a ajuns la conducerea germaniei in anul 1934, acest regim politic fiind unul care nu se lasa influentai de francomasoni, avand una dintre cele mai bune strategi economice, reusind sa aduca in germania un nivel de trai foarte ridicat

| eu255 a răspuns:

Nazist inseamna sa fii mandru de fuhrer si sa fii egal cu toti:cu exceptia evreilor si tiganilor.
Lumea cand aude de Hitler incepe sa-l injure dar macar stiti ce a facut:a scapat de evreii si rromi:in Romania ne conduc tiganii-prostituate, mafie, froguri-numai ei le produc.

| baty1948 a răspuns:

Doamne... ce raspunsuri :O parca ar fi un film tragicomic.sad

| holly_6628 a răspuns:

Nazist inseamna-rasist cel care tine la patria lui si nu vrea ca alte persoane din alte tari sa fie in tara lui tine la raza sa uraste,negri, chineji, indieni etc. si facistisunt(anti nazisti) care tin ca toate rasele sa nu se urasca si sa fie pace intre totzii...pana mea asta stiu si eu dupa strada stau in spania de 3 ani si am avut timp sa aflu ce inseamnaa ca aici existaa nazisti si anti nazistii