| HeiSuntNati a întrebat:

Hei! Cei care sunteti la filologie, cum vi s-a parut clasa a-9a? Ce carti trebuiesc citite?

Răspuns Câştigător
| Izabella97777 a răspuns:

Buna :* eu sunt la filologie, am trecut a 10-a.Pot spune ca a fost asa si asa,eu una sunt o fire mai putin sociabila, nu-mi place sa ma bag in seama cu toti/toate fiindca e mai bine sa-mi vad de treaba mea, mi s-a parut foarte greu la inceput pana m-am obisnuit cu noii colegi, profesoti, metoda de predare etc.Eu una am avut de citit:Mara,Ultima noapte de dragoste intaia noapte de razboi, Donna Alba, Cartea Nuntii, Morometii, Enigma Otilieithinking Bafta! Funda big grin

4 răspunsuri:
| fuzzer a răspuns:

Profilul e chiar frumos, si interesant. Ma rog primul an de liceu este putin mai greu depinde de tine si cat inveti.

Uite cartile:

Romanul adolescentului miop-Mircea Eliade
O nunta in cer-Mircea Eliade.
Viata ca o prada-Marin Preda.
Cartea Nuntii-George Calinescu.
Si cateva basme...

Fat- frumos din lacrima- Eminescu.
Danila Prepeleac- Ion Creanga.

| Muwz a răspuns:

Maitreyi
Moara cu noroc
Morometii
Sara pe deal
Hanu Ancutei
Ultima noapte de dragoste, intaia noapte de razboi
Alexandru Lapusneanu
Ion
Hanu Ancutei

? Funda?

| MariusGomoi a răspuns:

A trecut ceva timp de cand am fost eu in clasa a 9 a dar mai tin minte cateva:Mara, Cartea Nuntii, Enigma Otiliei