| cinderellaindreams a întrebat:

Hei,cine ma poate ajuta sa gasesc raspusul la doua curiozitati de-ale mele? DAU FUNDA! 1.Pe care rîu se gaseste cascada Niagara? 2.Denumirea carui lac din America de Nord este identica cu denumirea tarii/orasului pe teritorul careia/caruia se gaseste?

Răspuns Câştigător
| MysticWayz a răspuns:

Buna! 1.Cascada Niagara se afla pe granita americano-canadiana intre lacurile Erie si Ontario ( Cascada Niagara este un ansamblu format din trei căderi de apă situate la granița dintre statul nord american New York din SUA și provincia Ontario din Canada ).
2. Lacul Michigan, Lacul Ontario.

1 răspuns:
| bellakiss a răspuns:

1.casacada niagara nu se afla pe un rau se afla intre doua intre cle 8 mare lacuri ale americii nu mai stiu exact care dar stiu ca ultimele 2.