| Didyshor29 a întrebat:

Hei big grin As vrea sa stiu la ce se da examen la urmatoarele facultati din cadrul ASE-ului: Facultatea de Marketing, Facultatea de Finante, Asigurari, Banci si Burse de Valori, Facultatea de Economie, Facultatea de Contabilitate si Informatica de Gestiune ( la ce materii se da examen).

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Afli de pe site-urile oficiale ale facultatilor respective, daca te uiti pe Admiterea 2014.

| Didyshor29 explică (pentru Ioandelasal):

M.am uitat.dar nu am gasit.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Didyshor29):

N-ai cautat deloc sau n-ai cautat bine, mai cauta si precis gasesti. Toate institutiile de invatamant superior au afisat regulamentul de admitere.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

"1. Care este modalitatea de admitere la ASE?

Admiterea la ASE în 2014 la facultate (ciclul licenţă) se face prin concurs, pe baza mediei de la bacalaureat şi a unui eseu motivaţional notat cu admis/respins. Este indicat să se urmeze structura eseului postată pe site la Anexa I din Metodologia de admitere la programele de studii universitare de licenţă iar eseul să fie semnat şi datat (Anexa I). Pentru facultăţile cu predare în limbi străine se susţine iniţial o probă de competenţă lingvistică eliminatorie pentru programele respective de studiu, notată cu calificativul admis / respins. Pentru calificativul admis este necesară acumularea a minim 50 de puncte din 100 posibile. Candidaţii admişi la proba de competenţă lingvistică sunt ierarhizaţi conform mediei de la bacalaureat." - SURSA :
http://www.ase.ro/admitere2014/licenta.asp?metodologie=3

Toate cele bune.

| Loser8299 a răspuns:

Economie si mate cred.