| Ella_Michaella_1996 a întrebat:

Hei, e cineva de aici la universitatea Nicolae Titulescu din Bucuresti? Mi-a spus cineva ca orele de curs nu sunt extraordinare, ca nu inveti mai nimic si ca îți da diploma asa..ca ai plătit atatia ani. Este adevarat?

5 răspunsuri:
| Florentina_7104 a răspuns:

Daca iti vei da silinta, nu va fi asa.Problema e ca multi merg acolo doar ca sa faca si ei o facultate, acum depinde si la ce facultate ai aplicat

| corbulalbrosu a răspuns:

Facultatile private sunt niste institutii de produs bani, create cu un singur scop si anume ca anumiti profesori sa castige bani ""fara munca"". Valoarea diplomelor acordate, eliberate de aceste facultati in marea lor majoritate este NULA adica fara valoare. Daca doresti cu adevarat sa inveti si sa devii cineva in viata incearca sa urmezi cursurile unei facultati cu renume recunoscut si peste hotare. Succes.

| neutrino a răspuns:

Este foarte adevarat ceea ce ai auzit, adevar valabil pentru majoritatea facultatilor private.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă este intr-adevar adevărat, știu ce universitate voi urma.multumesc frumos! pare șmecher să primești diplomă atât de simplu!

| OoBunnyoO a răspuns (pentru anonim_4396):

Si asa scade calitatea diplomelor de la noi din tara si devin aproape nule in afara. Din cauza facultatilor de genul acesta, trebuie sa faci studii superioare, mastere si doctorate ca sa gasesti un job decent, pentru ca nu mai poti gasi nimic fara, iar diplomele unor facultati ok sunt egalate de astfel de diplome. Stiu suna cool sa iti iei o diploma pe nimic, dar din pacate diploma respectiva are valoare zero pe piata muncii. Majoritatea sunt vazute destul de prost de angajatori.
Din pacate, asa am auzit si eu ca sta treaba, nu prea se tine cont de prezenta, iar cursurile nu sunt cine stie ce.