| BlingDeCiocolată3333 a întrebat:

Hei! Eu intru intr-a 8-a si nu sunt hotarata la ce profil de la liceu sa merg. As fi potrivita pentru uman. Ce anume pot face dupa terminarea unui astfel de profil? In ce domenii as putea lucra?

2 răspunsuri:
| SteinZer0 a răspuns:

Dupa terminarea unui liceu nu iti gasesti locuri de munca prea interesante. Nu iti alegi munca dupa profilul din liceu, iti alegi profilul in functie de ce vrei sa faci.

| eMiky24 a răspuns:

Daca mergi pe filologie poti face Dreptul sau Litere si poti lucra ca avocat, procuror, profesor, traducator..Eu propun mate-info, te faci ce vrei tu din acest profil, acum ramane la alegerea ta ce vrei sa faci in viitor.