| Phercine a întrebat:

Hei! Eu la anul intru A8-a si la sfârșitul anului școlar, as vrea a merg in Franța. Asta in luna Iulie. Având in vedere ca am examenele, pot sa plec la începutul lunii Iulie?

3 răspunsuri:
| Madalina1989 a răspuns:

Da, poti. Atunci cand trebuie sa adaugi dosarul la liceu nu e neaparat sa mergi tu, poate merge unul din parinti sau chiar o matusa/unchi.

| sheishappy a răspuns:

Cel mai sigur este sa pleci dupa 10-15 deoarece vei fi chemat/a la scoala pentru a semna daca esti de acord cu optiunile propuse pentru liceu.

| rasoveanu a răspuns:

Buna