| RALU1810 a întrebat:

Hei! Incep clasa a 7a si imi e cam frica. Nu stiu cum e. E greu, usor? Cum e chimia? Dar matematica? Multe intrebari! Astept raspunsuri de la voi! Va pup!

Răspuns Câştigător
| nlko a răspuns:

Chimia e foarte logica. Trebuie sa ai doar un profesor bun.
Matematica...mie mi s-a parut foarte interesanta happy
La algebra inveti radicalii, formule de clacul prescurtat (o sa vezi ), iar la geometrie paralelogramul, trapezul, cercul.
E o clasa obisnuita.
Succes!

3 răspunsuri:
| Soowhaat01 a răspuns:

Bună!
Mie clasa a 7a nu mi s-a părut grea. Bine...asta pentru că îl vedeam mereu pe crush-ul meu pe holuri și îmi făcea ziua mai bună dar asta este altă poveste laughing.
Matematica, păi la geometrie e greu ( asta dacă nu prea te pricepi ), iar la algebră pot să spun că e interesant.
La chimie...păi depinde. Eu am o profesoară foarte bună. Este și profesoara noastră de fizică totodată, și știe să explice bine.
Nu ai de ce să te sperii, este o clasă în care înveți foarte multe noțiuni noi și în clasa a 8a îți vor fi de folos.
Succes!

| sandumirel98 a răspuns:

Cea mai grea clasă din gimnaziu, dar o să treci și peste asta, la liceu e jale!

| Annaa05 a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie frica.Nu e asa de greu daca stai sa inveti si esti atenta la ore, ca sa le prinzi din clasa.Chimia e o materie frumoasa, doar ca trebuie sa inveti.