| americanu00334567 a întrebat:

Cum o sa fie in clasa a 7-a? E greu? La matematica cum este? In clasa a 6-a mi s-a parut foarte usor in special la matematica (sunt olimpic) si sunt curios cum o sa fie in special la matematica (chiar imi place foarte mult) si chimia, fizica sunt cam pasionat de stiintele exacte.

Răspuns Câştigător
| Iyulia3712 a răspuns:

Daca ai fost olimpic la mate intr-a 6 a, intr-a 7 a ai sa fii tot olimpic, iti garantez. Chimia e foarte frumoasa si mai ales daca tu te pricepi la mate ai sa te pricepi si la chimie. Toti matematicirnii de la mine din clasa au fost experti si la chimie. La fizica nu o sa fie multe chestii noi. O sa te descurci mai mult decat bine, sunt sigura.

5 răspunsuri:
| nlko a răspuns:

Buna!
La matematica la geometrie inveti paralelogramul, trapezul si cercul.
La algebra radicalii, formule de calcul prescurtat etc.
Mie mi s-a părut la matematica mai greu decat in a 6a, dar materia e interesanta.
La fizica inveti in principal vectorii( nu scapi de ei aproape tot anul), dar tot e interesant.
La chimie, mie materia din primul semestru mi s-a parut foarte plictisitoare, dar de la atom e mai bine. Oricum, destul de logica materia.
Si a 7a e o clasa obisnuita.
Bafta!

| MJ4everkingofpop a răspuns:

Eu pana pe clasa a 7 a am luat tot 9 si 10 la teze...si pe a 7 a am luat 7 la ambele teze laughing dar daca tu ai ambitie sa inveti si avand in vedere ca esti olimpic nu vad de ce te stresezi. Continua tot asa si baftawinking

| Lalla749 a răspuns:

Buna. Daca tie iti place sa inveti si esti pasionat de scoala nu o sa ti se para grea nici o clasa.

| Lalla749 a răspuns:

Buna.E normal ca materia sa fie din ce in ce mai grea dar daca iti place sa inveti si esti pasionat de scoala nu o sa ti se para deloc grea.

| r3tr5pok a răspuns:

Ma toata chestia este sa inveti nu conteaza in ce clasa esti si conteaza sa-ti placa materia in rest treci peste toate