| breeze a întrebat:

Hei!
Intr-un eseu cu tema ce vreau sa devin in viata ce titlu i-as putea da?
Multumesc!
happy

Răspuns Câştigător
| Roby67 a răspuns:

Amintiri din viitor.

8 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

"Visul de a deveni..." Aviator, daca vrei sa devii aviator, presendinte daca vrei sa devii presedinte, sau orice vrei sa devii

soothe
| soothe a răspuns:

Se spune ca daca nu vrei sa muncesti deloc in viata, fa ceea ce iti place. E un punct de vedere corect. E am inteles tarziu, insa asta fac.
Poate te ajuta nu atat la titlu, ci la continut. Titlul il pui la urma ("Eu si meseria mea", sau alte platitudini de genul asta; daca vrei sa atragi atentia spune-i "Nu muncesc, fac ceea ce imi place", desi or sa se gaseasca cate unul sa iti rastalmaceasca spusele)

| Mina a răspuns:

'Cand voi fi mare...'
'Viitor asigurat'
sau
'/numele profesiei dorite\ in devenire'
Doar atata inspiratie am la ora asta happy.

| sporadic a răspuns:

Vise

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu vreau sa devin avokat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Presedinte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreu sa devin profesor de gimnastica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viata si viitorul meu! big grin