| breeze a întrebat:

Trebuie sa fac un eseu la limba romana, cu tema ce vreau sa devin in viata, dar nu stiu cum sa incep. (In viata as dori sa devin politista )happy
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| medex3 a răspuns:

De cativa ani am tot inceput sa privesc in jurul meu.Totul pare a fi scos dintr-un roman Sf. O lume nedreapta si cruda care este mereu intr-o lupta continuua cu ea. Un razboi in care orice om se ascunde une poate sau chiar participa la acest razboi.De aceea, am ales sa devin politista. O politista care va ajuta lumea sa scape de propriul razboi si sa traiasca in liniste si pace.

Sper ca te'am ajutat big grin

3 răspunsuri:
| Bteen a răspuns:

Poti incepe de exemplu spunand cat de nedreapta este viata asta, cand vezi cat de neajutorare sunt unele persoane, cum crezi tu ca oamenii au nevoie de cineva pentru ai sustine. Apoi incepi si spui cum ca ti-ai dorii sa ajuti si sa devii politista. Si de aici poti dezolta. Succes!

| Ana213 a răspuns:

Ai uitat sa spui : dau fundita