| BeccaBoo a întrebat:

Hei. Maine cred ca ma asculta la matematica. Faza e ca imi e frica, nu ma descurc prea bine la matematica. ce sfaturi aveti pentru a ma descurca cat de cat?

3 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Sa te uiti in caietul de matematica din pauza pana in ora ca sa vada profesorul ca iti dai silinta. Daca nu te descurci practic invata teoria si cand iesi la tabla nu zi niciodata nu stiu, zi teoria. Daca te mai ajuta acolo fa-te ca pari interesata de exercitiu si spune cum crezi tu ca s-ar rezolva, daca taci ca muta e clar ca te trimite la loc si iti da nota mica, deci zi teoria si incearca sa rezolvi exercitiul chiar daca nu stii.

| Polonic1 a răspuns:

Stai acasa maine.

| Elly94sweet a răspuns:

Sa inveti cam cat poti, definitii si alte nebunii si sa fii cat mai cuminte.conteaza.daca nici nu sti lectia si mai esti si tare in gura pe loc ai 4.happy